Ana sayfa Haberler BRITISH COLUMBIA’DA BANKA SOYGUNU

BRITISH COLUMBIA’DA BANKA SOYGUNU

956
0
PAYLAŞ

British Columbia’da yaşanan soygun girişiminde 2 soyguncu yaşamını yitirdi, 6 polis yaralandı.

British Columbia Saanich bölgesinde bulunan Bank of Montreal şubesine düzenlenen soygun girişiminde, şahıslar ve polis arasında yaşanan çatışmada 2 saldırgan öldürüldü, 3’ü ağır olmak üzere 6 polis yaralandı.
Saanich Emniyet Müdürü Dean Duthie, polisin çevreye yerleştirilmiş muhtemel bir patlayıcı şüphesi nedeniyle sürdürdüğü araştırma çerçevesinde bölgedeki bazı evlerin hemen tahliye edildiğini söyledi. Olay esnasında çalışanlar dahil bankada bulunan 22 kişinin zarar görmediğini açıklayan Duthie, son 27 yıldır benzer bir saldırının gerçekleşmediği Saanich bölgesinde yaşananların tüm toplumu sarstığının bilincinde olduklarını söyledi.
Olay hakkında bir açıklama yapan RCMP yetkilileri, soyguncuların 20’li yaşların başlarında Mathew ve Isaac Auchterlonie isimli iki kardeş olduğunu ve daha evvel bir suç kayıtlarının bulunmadığını bildirdi.
Soygun girişiminin sebeplerinin halen netleşmediğini belirten RCMP memuru Alex Bérubé, kardeşlerin sosyal medya hesaplarında yapılan araştırmada son dönemlerde ateşli silahlarla verdikleri pozların ve savaş yanlısı yorumların dikkat çektiğini söyledi.