Ana sayfa Haberler DEDİKODU TİME

DEDİKODU TİME

6743
0
PAYLAŞ

Céline Dion
(doğum adıyla Céline Marie Claudette Dion; 30 Mart 1968; Quebec)
Grammy, Juno, Altın Küre ve Oscar ödülleri sahibi Kanadalı şarkıcı ve söz yazarı Céline, o dönemdeki menajeri, sonradan ise eşi olan Rene Angelil’in, kariyeri için evini ipotek ettirmesiyle ilk albümünü çıkarabildi. Bu arada tanışmaları 1980 yılında kendisi 12, Rene ise 38 yaşındayken oldu. 1987’de çıkmaya başlayıp, 91’de nişanlandılar. 1982’de Yamaha World Song Festival ve 1988’de Eurovision Şarkı Yarışması’nı kazanarak Avrupa’nın ve Asya’nın çeşitli ülkelerinde ün kazandı. Sony Records’dan çıkan ilk İngilizce albümü “Unison” (1990) ile tüm dünyada sağlam bir yer edinerek kendini garantiye aldı. Céline dünya genelinde sattığı 200 milyondan fazla kayıt ile hâlen en çok satan Kanadalı sanatçı ve tüm zamanların en çok satan sanatçılarından biri. Ayrıca akıllı kadın. Feeling isimli menajerlik firmasını kurdu, Nickel restoran zincirini kurdu, yetmedi kendi ismiyle parfüm çıkardı. Gönüllü yaptıklarını saymaya sayfalar yetmez. Vakıflara yaptığı yardımlar yetmezmiş gibi, dünyadaki neredeyse her felakete kişisel olarak 1 milyon $$$ bağışlıyor. Önce 2001 yılında oğluna, sonra 2010 yılında ikizlerine hamile kalıp dünyaya getirene kadar ne uğraştı. İkizlerden birinin adını Nelson Mandela’nın anısına Nelson koyacak kadar da insan haklarına falan önem veriyor. Allah evlatlarını sana bağışlasın Céline. Ama Allah hiçbir kulunu dertsiz bırakmıyor. Zavallı Céline, 2016 yılının başında iki gün arayla önce eşi Rene Angelil’i, sonra da büyük kardeşi Daniel Dion’u kaybetti. Şimdi de duyma sorunu yaşadığı için müziği bırakmak zorunda kaldı.

 

PAMELA ANDERSON
(doğum adıyla Pamela Denise Anderson; 1 Temmuz 1967; British Columbia)
Wiki’nin söylediğine göre büyükbabası Finlandiyalı olan Pamela, 1989 yazında arkadaşları ile Kanada’da bir futbol karşılaşmasında üzerinde, Kanada bira markası Labatt baskılı bir t-shirtle dev ekranda belirir ve sahada bulunan herkes şerefine kadeh kaldırarak ona bakmaya başlar. Bunu izleyen olaylarda Labatt firması ile modellik sözleşmesi imzalar. Gençliğin, güzelliğin geçer akçe olduğunu şıp diye anlayan Pamela, Playboy için mankenlik yapmaya başlar ve derginin Ekim 1989 sayısına kapak olur. Ardından her über ünlü Kanadalı gibi o da Los Angeles’a taşınır. 1990’lı yıllarda artık Playboy komşu kapısı gibi olmuştur; Pamela da yeni bir şeyler denemek ister ve 91’de Home Improvement adlı sitcomda minnacık bir rol alır. Ordan hepimizin bildiği Sahil Güvenlik dizisine bağlar. Epey ünlü olup gemi azıya aldıktan sonra Cumartesi Gecesi programında canlı yayında striptiz yapar; üstüne çıplaklığı bir tık daha arttırır, bu kez Playboy için çırılçıplak soyunur. Bu arada ameliyat üstüne ameliyat olup göğüslerini balon gibi şişirir. İlk kocasıyla tanıştıktan 96 saat sonra evlenip iki de çocuk yapar. Davulcu kocasından dayak yer, kızılcık şerbeti içtim der ama en son güya dövmeleri yüzünden kocasından Hepatit C virüsü kapınca artık çareyi hakimin karşısına geçmekte bulur. Yeri gelmişken, ünlülerin porno kaseti furyası Pamela’nın balayında çektiği bir videoyu çaldırmasıyla başlar. Ama Pamela bu video yayınlanınca tazminat davası açıp milyoner olur. Bu arada birkaç kere daha evlenir. 1.70 boyunda ve sadece 48 kiloluk Pamela ödüllü bir vejetaryen ve hayvan hakları koruyucusudur.

BRYAN ADAMS
(doğum adıyla Bryan Guy Adams; 5 Kasım 1959; Ontario)
Aslen Malta’lı olan sanatçı 1960’larda diplomat olan babası Conrad Adams’ın işi nedeniyle İngiltere, İsrail, Fransa, Portekiz ve Avusturya’da yaşadı. 10 parmağında 10 marifet Bryan şarkıcı, söz yazarı ve fotoğrafçı. Üstelik tek başına bir orkestra; basgitar, gitar, klavye, piyano, armonika çalıyor. Sazı da var sözü de yani. Müziğe daha 15 yaşındayken başladı. Zamanın kendi çapında ünlü gruplarıyla sahnelerde boy gösterse de o da her Kanadalı gibi bulaşıkçılık ve marketlerde paketleyicilik yaparak eve ekmek götürmeye yetecek işlerde çalıştı. Nerden nereye, şimdi hem Londra’da hem Paris’te evleri var Allah daha çok versin.
Billboard tarafından müzik tarihindeki en başarılı 38’inci sanatçı seçildi. Bugüne kadar aralarında 20 Juno Ödülü (56 adaylık), Grammy, MTV, ASCAP, Amerikan Müzik, Ivor Novello gibi sayısız ödüller kazanmış, Kanada Ordeni, OBC, Hollywood ve Kanada’nın yıldızlar geçidinde bir yıldız kazanarak da bir güzel onurlandırılmıştır. Heat of the Night ile tarihteki ilk kaset-single formatında çıkan şarkı, 90’ların en ünlü şarkısı Everything I Do ile en başarılı Kanadalı erkek sanatçı, 1 milyondan çok satmış ilk Kanada albümü, bir senede en fazla Grammy’e aday gösterilmiş Kanadalı olmak gibi birçok önemli ünvan taşımaktadır.
2000 yılında yakın arkadaşı Donna’nın göğüs kanserinden ölmesi üzerine, kanser araştırmalarına gelir sağlamak amacıyla ünlü sanatçılarla çektiği fotoğraflarını “Made in Canada” isimli bir kitapta topladı. Dünyanın 4 bir yanında fotoğrafları sergilendi. Bizim ROM’da bile kaç kere fotoğraf sergisi açmış maşallah. Ayrıca hayırseverliği ile Kanada’nın en mühim ikinci ödülü olan Order of Canada sahibi.
Bu arada Bryan tam 29 yıldır vegan takılıyor. 2016 yılında vegan olmak kendime verebileceğim en büyük hediyeydi demiş.