Ana sayfa Haberler HAVAALANLARINDA KAOS YAŞANIYOR

HAVAALANLARINDA KAOS YAŞANIYOR

961
0
PAYLAŞ

Kanada Ulaştırma Bakanlığı havaalanlarında yaşanan kaosu durduramıyor.

Kanada Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ülkede hizmet veren 4 uluslararası havaalanındaki bekleme zamanını düşürmek için çeşitli adımlar atıldığı bildirildi.
Özellikle Toronto Pearson Havaalanı’nda bekleme süresinin 1 saatten fazla sürdüğünün farkında olduklarını belirten Ulaştırma Bakanı Omar Alghabra, diğer yandan pandemi sebebiyle ülkeye giriş çıkışlarda daha fazla denetim uygulanmasının geçerliliğini halen koruyan bir mecburiyet olduğunu söyledi.
Bekleme süresinin federal hükümet tarafından önerilen ArriveCan uygulaması kullanılarak azaltılmasının mümkün olduğunu ifade eden Bakan Alghabra, yaz döneminde seyahat oranının artacağı göz önüne alınarak ek tedbirlerin arttırılacağı sözünü verdi.
Havalanlarındaki bekleme süresinin azaltılması için çalışmalara ağırlık verildiğini söyleyen Kamu Güvenliği Bakanı Marco Mendicino ise 400 görevlinin daha işe alındığını duyurdu.
Havaalanı çalışanlarını temsil eden sendikalar ise güvenlik ve sağlık kontrollerinin ikişer kere tekrarlanmasının gereksizliğine dikkat çekerek, söz konusu uygulamanın bekleme süresini uzattığını söylediler.