Ana sayfa Haberler KÖTÜ RUH KOVMAK SADECE $600.000

KÖTÜ RUH KOVMAK SADECE $600.000

3360
0
PAYLAŞ

York Polisi medyum olduğunu iddia eden Evanna Lopez takma ismini kullanan 27 yaşındaki Samantha Stevenson’u büyücülük ve dolandırıcılık suçlamasıyla tutukladı.

Toronto’da yaşayan Stevenson, ismi açıklanmayan 67 yaşındaki bir kişiyi evinde kötü ruhlar olduğuna ve bu ruhları kovabileceğine ikna etti. Mağdur kişinin verdiği ifadeye göre medyum olduğunu iddia eden Stevenson, $600,000 değerindeki evin satılması ve parasının kendi hesabında durması gerektiğini, kötü ruhların ancak bu şekilde evi terkedeceklerini söyledi. Stevenson bununla da kalmayıp, mağdurdan yakılmak üzere $6000 nakit para istedi. Arabasını satan ve kredi kartlarından nakit çeken mağdur bu miktarı da Stevenson’a teslim ederek evinin kötü ruhlardan temizlenmesini beklemeye başladı.


Yaklaşık 4 yıllık bir beklemenin ardından ne parasına ne de evine kavuşamayan mağdur, sonunda polise giderek Stevenson’dan şikayetçi oldu.
Şikayet üzerine harekete geçen York Polisi olayı araştırarak Evanna Lopez takma ismini kullanan 27 yaşındaki Samantha Stevenson’u büyücülük, nitelikli dolandırıcılık ve mülkü gasp yoluyla ele geçirmek suçlamasıyla tutuklayarak mahkemeye sevk etti.
Olay aynı zamanda yaşlılara finansal taciz suçu kapsamına da giriyor.