Ana sayfa Haberler ONTARIO ACİL MADDİ DESTEK PROGRAMI

ONTARIO ACİL MADDİ DESTEK PROGRAMI

3215
0
PAYLAŞ

Ontario Çocuk, Toplum ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı (Ministry of Children, Community and Social Services), COVID 19 nedeniyle acil maddi desteğe ihtiyaç duyanlar için online başvuru programlarını açtı.

COVID 19 ile Mücadele Hareket Planı kapsamında sosyal ihtiyaçlar ve iş güvenliği için $3.7 milyar kaynak oluşturan Ontario hükümeti, bunun $200 milyonunu COVID 19 sebebiyle ihtiyaçlarını karşılamakta zorlananlara ayırdı.

Hiç kimsenin bu mali kriz nedeniyle mecburi ihtiyaçlardan mahrum kalmaması gerektiğini belirten Ontario hükümeti, gıda, kira, ecza ve diğer yardımlar için geçici olarak acil yardım programı oluşturdu.

Halihazırda Ontario sosyal yardım programlarından birine kayıtlı olanların da başvuru haklarının bulunduğu yardım programı, COVID 19 sebebiyle oluşan temizlik araç ve gereçleri, gıda, giyecek, ulaşım ve diğer ihtiyaçları karşılıyor.

Programa ilk kez başvuracak olanlar

https://www.mcss.gov.on.ca/en/mcss/programs/social/apply_online.aspx

Ontario sosyal yardım programlarından birine kayıtlı olanların bu destek programından faydalanmaları için dosyalarından sorumlu memurla iletişime geçmeleri gerekiyor.


Kanada’da güvenilir kaynaklardan derlenen tüm güncel bilgilere buradan erişilebilir.

COVID 19 KANADA MART – NİSAN 2020