Ana sayfa Ayın haberi RADIO PERFECT 10. YAYIN YILINDA

RADIO PERFECT 10. YAYIN YILINDA

3311
0
PAYLAŞ

Kanada’nın Türkçe yayın yapan tek radyosu Radio Perfect

10. yayın yılına giriyor.

Ersoy Kalkan yönetiminde, 2010 yılında yayın hayatına başlayan Radio Perfect, herhangi bir ayrım yapmaksızın, tarafsız, saygılı ve toplum menfaatlerini gözeten yayıncılık anlayışıyla Türkçe konuşabilen tüm dinleyenlerinin hayatına pozitif katkıda bulunmak amacında.

Bu amaçla, çeşitli meslek gruplarından profesyonel kişilerle ve toplum liderleriyle yapılan görüşmeler ve röportajları, toplum haberlerini ve duyuruları ve hem güncel müzikleri hem de Kanada’da yaşayan sanatçıların eserlerini dinleyicilerine aktaran Radio Perfect ekibi, 10. yayın yılına girmenin heyecanını ve mutluluğunu yaşıyorlar.

Merkezi Toronto olmak üzere, tüm Güney Ontario’da Türkçe yayın yapan tek radyo olan Radio Perfect, her Cumartesi günü Canada EST saatiyle 18:00- 19:00 arasında FM 100.7 frekansından canlı olarak, internet sitesinden ise 7 gün 24 saat kesintisiz bir şekilde yayınlarını sürdürüyor.

Radyo yayıncılığına 1996 yılında Türkiye’de başlayan ve hem yerel hem de ulusal kanallarda yayıncılık yapan Ersoy Kalkan, alanında 23 yılını başarıyla tamamlamanın haklı gururunu yaşıyor. Radio Perfect genel yayın yönetmeni olarak, başarısının sırrının işini severek yapmak olduğunu vurgulayan Ersoy Kalkan, “Radio Perfect ailesinde 4 radyo programcımız ve 11 kişilik bir reklam seslendirme ekibimiz var. 30 saniyelik bir reklam çekiminde bile her ayrıntıya dikkat ederek, saatlerce çalışmak gerekli. Fakat burada önemli olan işin mali boyutundan ziyade bize kattıkları. Radyomuza emeği geçen herkes dostumuz. Dostlarımızla geçirdiğimiz zamana ise elbette paha biçilemez. Ayrıca Radio Perfect ailesine yeni katılan gönüllü arkadaşlarımıza da işin hem perde arkasını hem de görünür kısmını eğlendirerek öğretmekse büyük keyif” dedi.
Birçok sivil toplum kuruluşunun organize ettiği etkinlikleri medya sponsoru olarak desteklediklerini belirten Ersoy Kalkan, “Bize iletilen her çağrıya kulak vererek, dinleyicilerimizle paylaşmaya gayret ediyoruz. Örneğin, davet edildiğimiz tüm etkinliklere katılmaya çalışıyoruz. Radyo programımız ve internet sitemize ilaveten, sosyal medya araçları gibi, kontrolümüzde olan her kanaldan yapılan işleri paylaşarak insanları yanyana getirecek her fırsatı değerlendirmeye çalışıyoruz,” dedi.

Çocukları çok sevdiğini ve onların geleceğin büyükleri olduğunun altını çizen Ersoy Kalkan, “Her 23 Nisan’da geleneği bozmayarak çocuklarımızı mikrofon önüne geçiriyoruz. Bu onlar ve aileleri için güzel bir hatıra olduğu kadar, çocuklarımızın gelecekte meslek seçimlerinde de etkili olabilecek bir durum. Belki de geleceğin yayıncılarına kapısını ilk açan stüdyo burasıdır,” diyerek, son olarak, “Kurulduğu ilk günden bu yana bizleri aralıksız destekleyen tüm toplum üyelerimize, kurum ve kuruluşlara teşekkürü borç biliriz. Onur Akın, Yusuf Hayaloğlu, Metin Şentürk, Erdal Erzincan, Sabahat Akkiraz, Rafet ElRoman, Levent Üzümcü, Suat Suna, Hüsnü Şenlendirici ve Taksim Trio müzik alanında ilk aklıma gelen isimler. Gazeteci yazar Zülfü Livaneli, Zeynep Oral, Coşkun Aral, Nebil Özgentürk, Orhan Pamuk, Sunay Akın, Buket Uzuner ve Ayşe Kulin’le röportaj yapma fırsatını sundukları icin derneklerimize ayrıca teşekkür ederim.

2008 yılından bu yana, her yıl Şubat ayında Dostluk Gecesi ismiyle bir gelir arttırma yemeği organize ediyoruz. Radio Perfect ekibi olarak, eski dostları aynı çatı altında buluşturabiliyorsak, yeni dostluklara vesile olabiliyorsak ve en önemlisi dostluğun, dost olabilmenin kıymetini hatırlatabiliyorsak ne mutlu bize” diyerek, Radio Perfect dinleyicilerine ve mali destek verenlerine daha iyi hizmet verebilmek için çalışmalarını aralıksız sürdürmekte olduklarını sözlerine ekledi.

Radio Perfect’in haftalık canlı yayınlarına ilaveten, internet sitesi ve akıllı telefon uygulamalarından da toplum haberlerini, etkinlik duyurularını, son 1 yılın arşiv yayınlarını dinlemek ve fotoğraf galerisini gezmek mümkün.

“Hatırlayın, kimse kucaklanamayacak kadar iri değildir” sloganıyla yayın yapan Radio Perfect yayınlarını www.radioperfect.net sitesinden ve akıllı telefon uygulamalarından takip edebilirsiniz.

Radio Perfect ekibinde gönüllü olmak için
info@radioperfect.net adresini ziyaret edebilir ya da 416.890.4240 no’lu telefonu arayabilirsiniz.

Hatırlayın, kimse kucaklanamayacak kadar iri değildir.