Ana sayfa Haberler RADIO PERFECT YENİ YAYIN YILINDA

RADIO PERFECT YENİ YAYIN YILINDA

857
0
PAYLAŞ

Kanada’nın Türkçe yayın yapan tek radyo kanalı Radio Perfect yeni yayın yılına girdi.

Merkezi Toronto olmak üzere, tüm Güney Ontario’da Türkçe yayın yapan tek radyo kanalı olan Radio Perfect, her Cumartesi günü Canada EST saatiyle 18:00- 19:00 arasında FM 100.7 frekansından canlı olarak, internet sitesinden ve akıllı telefon uygulamalarından ise ise 7 gün 24 saat kesintisiz bir şekilde yayınlarını sürdürüyor.
Ersoy Kalkan yönetiminde, 2010 yılında yayın hayatına başlayan Radio Perfect, herhangi bir ayrım yapmaksızın, tarafsız, saygılı ve toplum menfaatlerini gözeten yayıncılık anlayışıyla Türkçe konuşabilen tüm dinleyenlerinin hayatına pozitif katkıda bulunmak amacını güdüyor.


Bu amaçla, çeşitli meslek gruplarından profesyonellerle ve toplum liderleriyle yapılan görüşmeler ve röportajları, toplum haberlerini ve duyuruları ve hem Türkiye’den aktarılan güncel müzikleri hem de Kanada’da yasayan sanatçıların eserlerini dinleyicileriyle paylaşan Radio Perfect ekibi, 13’üncü yayın yılına girmenin heyecanını ve mutluluğunu yaşıyorlar.
Radyo yayıncılığına 1996 yılında Türkiye’de başlayan ve hem yerel hem de ulusal kanallarda yayıncılık yapan Ersoy Kalkan, alanında 26 yılı başarıyla tamamlamanın haklı gururunu yaşıyor.
2018 yılında Kanada’da yılın Etnik Radyo Yayıncısı ödülüne layık görülen Ersoy Kalkan, Radio Perfect genel yayın yönetmeni olarak başarısının sırrının işini severek yapmak olduğunu vurguladı. “Radio Perfect ailesinde 4 radyo programcımız ve 11 kişilik bir reklam seslendirme ekibimiz var. 30 saniyelik bir reklam çekiminde bile her ayrıntıya dikkat ederek, saatlerce çalışmak gerekli. Fakat burada önemli olan işin mali boyutundan ziyade bize kattıkları. Radyomuza emeği geçen herkes dostumuz. Dostlarımızla geçirdiğimiz zamana ise elbette paha biçilemez. Ayrıca Radio Perfect ailesine yeni katılan gönüllü arkadaşlarımıza da işin hem perde arkasını hem de görünür kısmını eğlendirerek öğretmek büyük keyif” dedi.


Sivil toplum kuruluşları ve diğer girişimcilerin organize ettiği etkinlikleri medya sponsoru olarak desteklediklerini belirten Ersoy Kalkan, “Bize iletilen her çağrıya kulak vererek, dinleyicilerimizle paylaşmaya gayret ediyoruz. Örneğin, davet edildiğimiz tüm etkinliklere katılmaya çalışıyoruz. Radyo programımız ve internet sitemize ilaveten, sosyal medya araçları gibi, kontrolümüzde olan her kanaldan paylaşarak toplumumuzu bir araya getirecek her fırsatı değerlendirmeye çalışıyoruz” dedi.


Çocukları çok sevdiğini ve onların geleceğin büyükleri olduğunun altını çizen Ersoy Kalkan, “Her 23 Nisan’da ana vatanımızdan getirdiğimiz geleneği bozmayarak çocuklarımızı mikrofon önüne geçiriyoruz. Bu onlar ve aileleri için güzel bir hatıra olduğu kadar, çocuklarımızın gelecekte meslek seçimlerinde de etkili olabilecek bir durum. Belki de geleceğin yayıncılarına kapısını ilk açan stüdyo burasıdır” diyerek, kurulduğu ilk günden bu yana Radio Perfect’i aralıksız destekleyen tüm toplum üyeleri, kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.

 
2008 yılından bu yana, her yıl Şubat ayında Dostluk Gecesi ismiyle bir gelir arttırma yemeği organize ettiklerini belirten Ersoy Kalkan, Radio Perfect ekibi olarak, eski dostları aynı çatı altında buluşturabilmenin, yeni dostluklara vesile olabilmenin ve en önemlisi dost olabilmenin kıymetini hatırlatabilmekten kıvanç duyduğunu ifade etti.
“Hatırlayın, kimse kucaklanamayacak kadar iri değildir” sloganıyla yayın yapan Radio Perfect yayınlarını www.radioperfect.net sitesinden ve RadioPerfect isimli akıllı telefon uygulamalarından takip edebilirsiniz.


Radio Perfect ekibinde gönüllü olmak için info@radioperfect.net adresini ziyaret edebilir ya da 416.890.4240 no’lu telefonu arayabilirsiniz.