Ana sayfa Haberler TORONTO COVID 19 HARİTASI

TORONTO COVID 19 HARİTASI

2956
0
PAYLAŞ

Toronto Halk Sağlığı Kurumu COVID 19 salgınının coğrafi yayılımını gösteren bir harita hazırladı.

Haritada COVID 19 pozitif teşhis konulan kişilerin büyük çoğunluğunun şehrin Kuzeydoğu ve Kuzeybatı kısımlarında yaşadıkları rapor edildi. Haritaya göre şehrin Kuzeybatısında bulunan West Humber – Clairville bölgesinde 258, York University Heights 250, Glenfield – Jane Heights 286, Downsview – Roding 249 vaka gösterildi. Kuzeydoğuda bulunan Rouge 190, Woburn 199 ve Morningside 127 ve Malvern bölgesinde ise 137 vaka tespit edildi.

Etobicoke bölgesinde bulunan Islington – City Centre West bölgesinde ise 211 vaka bulunuyor.

COVID 19 haritasına göre şehirdeki en düşük vakalar Lambton – Baby Point (7), St Andrew – Windfiels (7) ve Danforth Village (7) bölgelerinden rapor edildi.  

Toronto Belediyesi Sağlık Memuru Dr. Eileen de Villa, haritanın sadece enfekte olan kişilerin yaşadığı bölgeleri gösterdiğini fakat enfeksiyona nerede maruz kaldıklarını açıklamadığını belirterek, halkın sözkonusu bölgelere gitmekten korkmalarına gerek olmadığını söyledi.

DeVilla ayrıca sözkonusu bölgelerin ya da oralarda yaşayan kişilerin damgalanma ve ayrımcılığa uğrama risklerinin de olduğunu fakat COVID 19 salgınından etkilenenlerin dostlar, iş arkadaşları ya da aile bireyleri olduğunu hatırlatarak kimsenin dışlanmaması gerektiğini söyledi.

COVID 19 haritası hakkında yorum yapan Toronto Belediye Başkanı John Tory ise belgelemenin ve bilgi paylaşımının öneminden bahsetti.

Toronto’da 27 Mayıs 2020 itibariyle toplam 10.525 vaka bulunuyor. Bunların 7814’ü tedavi edilen kişi sayısı olarak rapor edilirken, yaşamını kaybeden kişi sayısı ise 780 olarak bildirildi.

Toronto’da sürekli güncellenen COVID 19 vaka sayılarını ve COVID 19 haritasını takip etmek için

https://www.toronto.ca/home/covid-19/covid-19-latest-city-of-toronto-news/covid-19-status-of-cases-in-toronto/