Ana sayfa Haberler TREN YOLCULUĞUNU ÖZLEYENLER BURAYA

TREN YOLCULUĞUNU ÖZLEYENLER BURAYA

3292
0
PAYLAŞ

Tren yolculuğunu özleyenler buraya
South Simcoe treni kalkmak üzere


Tottenham ismini daha önce hiç duymadıysanız, hafızalarınızdan silinmeyecek güzellikte bir sonbahar renk festivali için 18 Ekim’e kadar bu güzel kasabayı ziyaret etme zamanınız var.


Sadece fimlerde görebileceğiniz, 1920’lerden kalma buharlı trenle Beaton Creek Vadisi’nde yapacağınız bir gezi sizi hem zamanda hem mekanda bir yolculuğa çıkaracak.


Ekim ayının ilk 3 haftası boyunca her Cumartesi ve Pazar günü sefer düzenleyen South Simcoe treninde 1 saatlik bir yolculuğun ücreti yetişkinler için $14.00, 65 yaş üstü yolcular için $12.00 ve 3-15 yaş arası çocuklar için $8.00 olarak belirlenmiş.


South Simcoe treninde 1920’lerde yaşamış Kanadalılar gibi yolculuk yaparken bir yandan sonbahar fotoğrafları çekebilir, diğer yandan Kanada’nın demiryolu tarihi hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 

Bir sonraki istasyon York- Durham sınırında
Uxbridge Kasabası’nın Oak Ridges Moraine istasyonundan Stouffville istasyonuna kadar geçen yaklaşık 45 dakikalık sürede kendinizi şehir dışında bir haftasonu geçirmiş kadar huzurlu hissedeceksiniz. Özellikle fotoğraf çekmeyi seven Perfect Gazete okurları bu seyahatte adeta cenneti ziyaret edecekler. Deniz seviyesinden yaklaşık 356 metre yüksekliğe ulaşan tren yolculuğunuzda Ontario ve Simcoe göllerine akan nehirler, sonbaharda adeta bir renk cümbüşü olan ormanlar size eşlik edecek. Her Cumartesi ve Pazar günü sefer düzenleyen YDHR treninde 1,5 saatlik bir yolculuğun ücreti yetişkinler için $20.00 ve 2-12 yaş arası çocuklar için $15.00 olarak belirlenmiş.


York- Durham Heritage Railway için www.ydhr.ca bağlantısını ziyaret ederek çok revaçta Halloween partisi için yerinizi şimdiden ayırabilir ya da trende vagon kiralayıp doğumgünü gibi özel etkinliklerinizi organize edebilirsiniz.

FAIRY LAKE PERİ KIZLARININ UĞRAK YERİ
Sonbaharda göl kenarının sessiz huzurunu yaşamak isteyenler için Southampton’da bulunan Fairy Lake ideal. Üstünüzde sizi sıcak tutacak kıyafetleriniz ve elinizde en sevdiğiniz kahveyle bu göl kenarında yapacağınız bir yürüyüşten sonra yazar olup peri masalları kaleme almak isteyebilirsiniz.

    

 Seyahatiniz Perfect olsun.