Ana sayfa Haberler UÇAKTA PARTİYE HAPİS CEZASI

UÇAKTA PARTİYE HAPİS CEZASI

1426
0
PAYLAŞ

Meksika’ya giden bir grup, uçakta yaptıkları taşkınlıklar sonucunda önce Cancun’da mahsur bırakıldı, ardından hapis cezasıyla karşı karşıya kaldı.

30 Aralık’ta Montreal’den yapılan bir uçuşta, koridorda dans eden, içkileri etrafa döken ve kameraya e-sigara dumanı üfleyen yolcuların videoları tüm Kanada halkı tarafından kızgınlıkla karşılandı.
Journal de Montreal’den Francis Pilon tarafından yayınlanan habere göre, uçakta bulunan 130 yolcunun 27’sinin yaptığı taşkınlıklar neticesinde kabin görevlileri servis sunmayı reddettiler.
Etkinliğin organizatörü James William Awad, dönüş yolculuklarının kendilerini Cancun’a uçuran havayolu şirketi Sunwing tarafından iptal edilmesinin ardından bölgede hizmet veren Air Canada ve Air Transat gibi havayollarının da bilet satmayı reddettiklerini söyledi. 111 Private Club adlı organizasyon tarafından yapılan ve sadece özel davetiye ile katılınabilen gezinin, ilk seyahat etkinlikleri olduğunu belirten Awad, tüm yolcuların uçuş öncesi PCR testi yaptırdıklarını da sözlerine ekledi.
Grubu Kanada’ya geri getiren Sunwing tarafından yapılan açıklamada ise tüm yolcuların ayık olmaları, yerlerinde oturmaları ve tüm masrafların Awad tarafından karşılanmasının şart koşulduğu belirtildi.
Çoğu realite TV yıldızı ve sosyal medya fenomenlerinden oluşan grup, hiçbir havayolu onları eve götürmediği için Meksika’da mahsur kaldı. Kanada Başbakanı Justin Trudeau söz konusu kişiler için ‘sorumsuzlar’ ifadesini kullandı.
Quebec hükümeti, pandemi yaptırımlarını ihlal eden gruba uygulanacak ceza hakkında henüz bir açıklama yapmadı.
Diğer yandan olay hakkında bir açıklama yapan Transport Canada yetkilileri, ulaştırma departmanının kurallarını ihlal ettiği tespit edilen yolcuların $100.000 para cezasına ilaveten 1 yıl hapis cezası istemiyle mahkemeye verildiğini bildirdi.