Ana sayfa Haberler VEDA YEMEĞİ

VEDA YEMEĞİ

3780
0
PAYLAŞ

 

Görev süresi dolan TC Toronto Başkonsolosu sayın Erdeniz Şen ve ailesine Raşide ve Mehmet Bor çiftinin evinde bir veda yemeği organize edildi.
21 Temmuz 2019, Pazar günü gerçekleşen yemeğe Kanada Türk Dernekleri Federasyonu sekreteri Sinan Erdemir ve ailesi, Balkan Türkleri Derneği Başkanı İsmail Vataner, Kanada Türk Dernekleri VFederasyon Vakfı Yönetim Kurulu üyesi sayın Yıldız Ünsal, Türk Kültür ve Folklor Derneği yönetim kurulu üyeleri Nuriye Nazari ve Oktay Alptürk ve ailesi, Ankara Kitaplığı eski başkanlarından Ayfer Samancıoğlu, ressam Sara Bilge Çağlar, Süheyla Pakdil ve Selahattin Palalı’nın yanısıra Toronto’nun sevilen simaları da katıldı.
Neşe içinde yenen bir yemeğin ardından Nuriye Nazari’nin hediyesini kabul eden Başkonsolos Erdeniz Şen, Toronto’da büyük bir mutluluk ve onurla görev yaptığını söyledi.

Yeni başkonsolos
Erdeniz Şen’in Ağustos ayında Toronto’dan ayrılmasının ardından, yeni TC Toronto Başkonsolosu daha evvel Roma, İtalya’da Büyükelçilik Müsteşarı olarak görev yapmış olan sayın Sinem Mingan 1 Eylül 2019 itibariyle göreve başlayacak.