Ana sayfa Haberler YAĞLI CİLTLERDE TERLEME SORUNU NASIL ÖNLENİR

YAĞLI CİLTLERDE TERLEME SORUNU NASIL ÖNLENİR

1058
0
PAYLAŞ

Yaz aylarının getirdiği sıcaklar nedeni ile terleme sorunu yaşayabilirsiniz. Öncelikle yapılması gereken şey bu terleme probleminin nedenini bulmaktır. Terleme probleminizin nedeni, cildinizin yağlı olması ise konunun birçok kesin çözümü vardır. Ancak farklı sebeplerden dolayı terliyorsanız bir doktora ya da bu konuda ki bir uzmana başvurmanız önerilir.
Terlemenizin az seviyede seyretmesini ve kötü bir koku yaymamasını istiyorsanız yediğiniz ve içtiğiniz şeylere de özen göstermelisiniz.

Koltukaltlarınız için pudra kullanımı
Koltuk altı terinden kurtulmak isteyenlerin aklına ilk gelen çarelerden birisi olan pudralama yöntemidir. Pudralama yöntemi hem terleme hızınızı keser hem de koltuk altındaki renk tonunu sabitler. Ter bezlerinizi dinlendiren pudralama yönteminde bebek pudrası en çok tercih edilen ürünler arasında gelir. Eczaneden alabileceğiniz bir bebek pudrası sayesinde bütün gün terlemeden dolaşmanın keyfini yaşayabilirsiniz.Aşırı terlediğiniz koltuk altlarınızı temizleyip, kuruttuktan sonra bebek pudrasını koltuk altlarınıza sürerek, temiz bir görünüm kazanan koltuk altlarınızın terlemesi daha az rahatsız edici seviyede olacaktır.
Terlemeyi azaltan limon kürü
Vücudunuzun en çok hangi bölgesi terliyorsa; o bölgeye yarım limon ile hafif bir masaj yapabilirsiniz. Yapacağınız bu masaja biraz da karbonat eklerseniz; terlemeyi önlemekle kalmaz, kan dolaşımınızı da hızlandırmayı başarmış olursunuz. Yapmış olduğunuz bu limon kürlü masaj ile terleme probleminiz azalır.

Kötü ter kokusunu önlemek için
Kötü ter kokusu, yaz aylarında sizi rahatsız eden en kötü şeylerden birisi olabilir. Ter kokusunun önüne geçmek için ise; bol su içmeyi alışkanlık haline getirmeniz ve de baharatlı yemeklerden uzak durmanız gerekir. Bol baharatlı ve de yağlı yemekler, ter kokusunun artmasını sağlayan etkenlerdendir.

Sentetik kumaşlar terletiyor
Sıcak günlerde giydiğiniz kıyafetlerin kumaşı, terlemenizin dozunu arttırabilir. Yağlı bir cilde sahipseniz ve de terleme sorununuz varsa; kesinlikle sentetik kumaşları tercih etmemelisiniz. Pamuklu ve de keten kumaşlar sizin ilk tercihiniz olmalı. Yaz ayları gelmeden önce bu konuya ilişkin bir takım önlemler alarak, geçmiş yaz mevsimlerinde karşılaştığınız ıslak ve de kötü kokan ter probleminiz kökten ortadan kaldırabilirsiniz.

Deodorant kullanımı
Koltukaltlarınızın temizliği, terleme sorununuzun olmasını ya da olmamasını sağlayan nemli hususlardandır. Eğer siz terleyen bölgenize temiz bakar ve de terli olduğu halde üzerine, gözenekleri tıkayacak kadar deodorant sıkmazsanız, ter bezleriniz tıkanmaz ve de normal seyirde çalışır. Aşırı bir ter salgılamanız hem sizin hem de etrafınızdaki insanların tadını kaçırabilir. Bu sebeple terlemenizi azaltacak ve de normal seviyeye çekebilmenizi sağlayacak önemli konuları hayatınızın içine adapte ederseniz, karşılığını mutlaka alırsınız.