Ana sayfa Haberler YTB DİASPORA ARAŞTIRMA PROGRAMI

YTB DİASPORA ARAŞTIRMA PROGRAMI

866
0
PAYLAŞ

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), kardeş, soydaş ve akraba topluluklara yönelik kapsamlı bilimsel araştırmalara maddi destek sağlıyor.
BESKAP NEDİR
Akademik çalışmaların desteklenmesi amacıyla hayata geçirilen Beşeri ve Sosyal Kalkınma Araştırmaları Programı’nın (BESKAP) ikinci dönem başvuruları devam ediyor.
BAŞVURU TARİHLERİ
Beşeri ve Sosyal Kalkınma Araştırmaları Programı (BESKAP) ile kardeş soydaş ve akraba topluluklara yönelik kapsamlı bilimsel araştırmalar için 15 Haziran 2022 tarihinde başlayan başvurular 15 Kasım 2022 tarihine kadar devam edecek.
KİMLER BAŞVURABİLİR
Programa Türkiye ve yurt dışından hem bireysel hem de ortak başvurular kabul edilecek.
Programla birlikte aynı zamanda Türkiye ve yurt dışındaki araştırmacıların yapacağı ortak başvurularla ikili ve çoklu akademik ağların geliştirilmesi hedefleniyor.
YTB tarafından yapılan duyuruda, BESKAP aracılığıyla tamamlanmış araştırmaların daha geniş kitlelere ulaştırılması da sağlanacağı açıklandı.
BAŞVURU KONULARI
Kurumsal Ayrımcılık, Anadilde Eğitim Hakları, Eğitimde Fırsat Eşitliği, Sivil Toplum Araştırmaları, Medya Analizleri, Sosyolojik ve Demografik Araştırmalar ve Türkiye Mezunları başlıkları ise öncelikli başvuru konuları arasında yer alıyor.
NEREYE BAŞVURULACAK
Programla ilgili detaylı bilgiler ve başvuru formları
http://ytb.gov.tr/beskap/ adresinde bulunuyor.
İLETİŞİM
Soru ve görüşler için de beskap@ytb.gov.tr adresi üzerinden iletişime geçiliyor.